Notice: Undefined offset: -1 in /home/ayarotom/public_html/catalog/controller/module/poll.php on line 45 Volkswagen Partikül Filtre
Anket
Bize Nereden Ulaştınız ?
Anket Sonuçları
 
FACEBOOK
 
Alexa

 
REKLAM

Telefon 
0 543 216 44 74
 
ONLİNE RANDEVU

 
İnternet Üzerinden Online Randevu almak için Tıklayın


_________________
Tüv Türk Muayene
_________________
7 Gün 24 Saat Destek


Acil Tel: 0 532 653 99 05
Acil Tel: 0 532 579 99 63

_________________
LPG Sızdırmazlık Randevu

________________
Motorlu Taşıtlar Vergisi Sorgulama ve Kredi Kartı ile Ödeme

 
Ziyaretçiler
 55 Bugün
 128 Bu Hafta
 2.681 Bu Ay
 25.594 Bu Yıl
 36.496 Tümü
1 Çevrim içi
 
Online RANDEVU


İstediğiniz saatte randevu imkanı


Tüv Türk Araç Randevu Vize İşlemleri 

 

Volkswagen Partikül FiltreTüm
Audi, Volkswagen marka araçların Partikul Filtreleri'nin bakımı temizliği arızası dilerseniz tamamen iptali gerçekleştirilir.

Detaylı Bilgileri bizi arayarak da öğrenebilirsiniz.

Partikül Filtre Nedir ?

Ana dizel oksidasyon katalizr

Kaplanm dizel partikl filtresi

Basn borular

n-katalizr (Precat)

DPF, silisyum karbrden yaplmtr (SC) ve soy metal ile kaplanmtr. Hidrokarbonlar (HC), Karbon Monoksit (CO) emisyonlarn azaltmak iin tasarlanmlardr ve havaya kurumun atlmasn en aza indirmek iin motor egzoz gazlarndan partiklleri toplar. Kurum partiklleri, kaplanm dizel filtresinin kanallar iinde birikir ve filtrenin tkanmasn nlemek iin dzenli aralklarla yanarlar (rejenerasyon).

Filtre iindeki ar kurum, motor performansnn dmesine neden olur ve rejenerasyon esnasnda filtreyi atlatr. Arza gsterge lambas (MIL), DPF iinde bir arza olduunu gstermek iin yanar. Byle bir durum olursa, problemin acilen giderilmesi iin bir yetkili servise gidilmelidir. Rejenerasyon esnasnda ek yakt, egzoz gaz scakln artrmak iin oklu destek enjeksiyonlar yoluyla enjekte edilir. Bu sre esnasnda, DPF scakl yaklak

600C'ye ykselir ve kurum tortusu oksitlenir veya karbon dioksite yaklr (CO2).

nemli uyarlar: Egzoz paralar, DPF rejenerasyonu esnasnda yksek scaklklara kar. Bundan dolay;

         Yanabilir maddeler aracnz altndaki kzgn egzoz paralar ile temasa geebilir ve alevlenebilirler. Aracnz katlar, yapraklar ve kuru ot veya yanabilir dier maddeler zerine park etmeyiniz.

         Aracnz bir garaja girer girmez kontak anahtarn KAPALI (OFF) konumuna getirin.

         Egzoz kuyruk borusu dahil olmak zere kzgn egzoz paralarna yaklamaynz.

Dikkat: DPF iindeki kurum tortusu birikmise motorun performans debilir.

Fark basn sensrne bal olan basn borular, kaplanm dizel partikl filtresindeki kurum tortusunun seviyesini ler ve filtrede kritik kurum seviyesi tehis edildii zaman rejenerasyonu ateleyerek motoru korur.

n-katalizr (Precat) ve ana dizel oksidasyon katalizr soy metal ile kaplanmlardr ve hidrokarbonlar (HC) ve karbon monoksit (CO) emisyonlarnn azalmasn salarlar. Ayn zamanda, rejenerasyon esnasnda, bu unsurlar destek enjeksiyon yaktnn yaklmasyla egzoz gaz ssnn artna yardmc olurlar. Silindirli destek enjeksiyonu filtre rejenerasyonuna, hem tm motor alma orannn zerinde hem de tm evre scakl ve basn artlar altnda olma imkan salar.

AUDI'den

TDI  teknolojisinin öncüsü olarak Audi, dizel motorlar konusundaki yetkinliğini kanıtlamıştır. Audi dizel partikül filtreleri uzun süredir denenmiştir ve bakım gerektirmez. Partikül emisyonlarını açık sistemler %70’e varan oranda kapalı sistemler ise %100’e varan oranda azaltır.
Dizel partikül filtresi (kapalı, regülasyonlu sistem)

 

Özellikler
Audinin orijinal dizel partikl filtreleri (kapal, reglasyonlu sistem) model ylna ve modele bal olarak Audi TDI motorlarn zelliklerine gre uyarlanmtr.
Dizel partikl filtresinin deerli metalden yaplm kaplamas iki grev yapar: Birincisi, pasif rejenarasyonda katalizatrde depolanan kurum yava ve dikkatli bir ekilde karbondioksite dntrlr. Bu olay 350 ila 500 derece santigrat scaklk aralnda ve zellikle otoyollarda yaplan yolculuklar srasnda zel bir nlem gerekmeksizin srekli olarak meydana gelir. kincisi, uzun sre dk ykte alma srasnda filtrenin ilaveten rejenarasyonu amacyla egzoz gaz scakl yaklak her bin kilometrede bir 600 derece santigrat civarna karlr. Filtrede biriktirilen partikller bu scaklkta neredeyse tamamen yanar.

Avantajlar
 evre dostu: Kurum, %100e varan oranda nlenir
 Dayankl denenmi
 Bakm gerektirmez

Uygulanabilirlik
2004 model ylndan sonraki ve partikl filtresi montaj hazrlna sahip tm Audi TDI modellerine sonradan donatm iin kapal (reglasyonlu) bir sistem mevcuttur.
Aadaki modeller iin orijinal Audi dizel partikl filtresi (kapal, reglasyonlu sistem) mevcuttur.

 A3 (AB2)
 A4 (B7)
 A6 (C6)
 A8 (D3)

Dizel partikl filtresi (ak, reglasyonsuz sistem)

Özellikler
Audinin orijinal dizel partikl filtreleri (ak, reglasyonsuz sistem) model.ylna ve modele bal olarak Audi TDI motorlarn zelliklerine gre uyarlanmtr. Orijinal Audi dizel partikl filtrelerinin bir Audi TDI otomobilde mkemmel bir partikl azalmasn garanti ettiini rn kalitesi testleri gstermitir.
Burada Audi dizel partikl filtresi, mevcut oksidasyon katalizatrnn hemen kna yerletirilir. Egzoz gazlar, kurum partikllerinin byk ounluunun temizlendii dizel partikl filtresine girmeden nce katalizatrden geerler. Oksidasyon katalizatrnn yardmyla olumu olan azot dioksit (NO2) daha sonraki bir kimyasal temizleme evresinde dizel partikl filtresinde depolanan kurum paracklarn oksitlenmesini ve paralanmasn salar.

Avantajlar
- %70e varan oranda daha az partikl emisyonu
- Motor ynetim sisteminde bir ilem gerekli deil, herhangi bir hazrlk gerekli deil.
- Dayankll test edilmitir.

Not: quattro srekli drt tekerden eki sistemine sahip bir aracn sonradan bir ak sistem ile donatlmas teknik nedenlerle mmkn deildir.

Uygulanabilirlik
1996 model ylndan sonraki Audi TDI modellerine sonradan donatm iin bir ak (reglasyonsuz) sistem mevcuttur.
Aadaki modeller iin orijinal Audi dizel partikl filtresi (ak, reglasyonsuz sistem) mevcuttur:

 A3
 A4 (B5, B6, B7)
 A6
 A8 (D2)

Bir dizel partikül filtresi, dizel motorların egzoz gazlarında bulunan kurumun ayrılması için bir sistemdir. Modele bağlı olarak Volkswagen’ de iki sistem kullanılmaktadır:Katkı kullanılmayan dizel partikülfiltreleri, partikül filtresinin motorun yakınına yerleştirildiği araçlarda kullanılır. Katkılı sistemler, partikül filtresinin motorun yakınına konumlandırılmasının mümkün olmadığı araçlarda kullanılır. Katalitik kaplamalı filtre, katkı olmaksızın çalışır ve bunun için iki türlü etki yapan, soy metal içeren bir filtre kaplaması kullanır. Pasif rejenerasyon sırasında katalizatörde birikmiş olan kurum yavaş ve zarar vermeyecek bir şekilde CO2’ye dönüştürülür. Bu olay 350-500°C sıcaklık aralığında meydana gelir ve özellikle ağırlıklı olarak otoyol kullanımında başka özel önlemler olmaksızın sürekli olarak olur. Uzun süre düşük yükle kullanımda, örneğin şehir içi trafiğinde, her 1000 ila 1200 km de bir egzoz gazı sıcaklığının aktif olarak yaklaşık 600°C’ye çıkarılması ilave bir filtre rejenerasyonu yapılmasını sağlar. filtrede birikmiş olan partiküller bu sıcaklıkta yanar. Katkılı sistemlerde katkı, kurumun yanma sıcaklığının yaklaşık 5000 °C’ye düşürülmesine yarar. Sürüş tarzına bağlı olarak her 500 ila 700 kilometrede bir rejenerasyon gereklidir. Her yakıt ikmalinde katık otomatik olarak yakıt deposuna konur. 1 litre katkı yaklaşık 2800 litre yakıt için yeterlidir.

Bu kategoride ürün bulunamadı.